Gra miejska w Warszawie z przewodnikiem. Ciekawy sposób zwiedzania stolicy

Gra miejska w Warszawie z przewodnikiem. Ciekawy sposób zwiedzania stolicy post thumbnail image

Gra miejska w Warszawie to wspaniała zabawa dla wszystkich lubiących rozwiązywać zagadki i tajemnice. Pozwala w niekonwencjonalny sposób zrozumieć daną tematykę, a także poprzez zabawę i rywalizację poznać atrakcje Warszawy.

Gra miejska w Warszawie: od czego zacząć?

Gra miejska to element rozrywki wykorzystujący przestrzeń miejską. Organizowany jest w większości w dużych miastach. Można by powiedzieć, że miasto jest planszą do gry. Niekiedy też gry miejskie stanowią element imprez integracyjnych. Na pewno przydadzą się: wygodne obuwie, mapa czy karty z zadaniami. Takie propozycje zwiedzania zawsze są przygotowywane indywidualnie pod konkretne potrzeby, dlatego wymagają większej ilości czasu i materiałów do opracowania, co wiąże się ze znacznie wyższymi opłatami.

Gra miejska w Warszawie: tematyka i przykłady

Tematyka gry miejskiej może być różnorodna: geograficzna, historyczna, przyrodnicza lub po prostu wymyślona przez autorów gry. Warszawskie gry miejskie są bardzo różnorodne: skierowane do dorosłych i do dzieci. Można wcielać się w postacie współczesne lub historyczne i wykonywać różne zadania. Można poszukiwać ukrytych atrakcji lub zaginionych przedmiotów samodzielnie lub w grupach rywalizujących ze sobą.

Przykładem gry miejskiej toczącej się na Starym Mieście jest np. gra związana z odkrywaniem tajemnic warszawskiej Starówki. Uczestnik musi odpowiedzieć na różne pytania związane z obiektami, przy których zgodnie ze scenariuszem gry (mapką i instrukcjami) powinien się znaleźć, a prawidłowe odpowiedzi pozwolą mu na odgadnięcie hasła w krzyżówce.

Zobacz również  Kolonie tematyczne, czyli ciekawy pomysł na wakacje dla dziecka

W grze miejskiej Skarby Warszawy uczestnicy na podstawie otrzymanej mapki poszukują skarbów i rozwiązują zagadki w określonych lokalizacjach.

W grze toczącej się na określonym terenie w parku Królikarnia dzieci muszą połączyć rzeźby z ich nazwami. Nie jest to proste zadanie, bo wiele z tych dzieł jest symbolicznych i niełatwych do odgadnięcia. W ten sposób uczestnicy uruchamiają swoją wyobraźnię i uczą się myśleć jak twórcy rzeźb.

gra miejska w warszawie

Gra miejska – koszty

Koszty gry miejskiej są związane z ilością czasu, jaki zabiera przygotowanie całej koncepcji, a także niezbędnymi materiałami: mapkami, grafiką, instrukcjami. Czasem trzeba też ukryć przedmioty, jeśli scenariusz ma takie założenia, oraz zadbać, aby nie zostały znalezione przez osoby nie biorące udziału w grze.

Każda gra miejska w Warszawie jest przygotowywana zgodnie z potrzebami zamawiającego i wymaga odpowiedniego zaplanowania. Trzeba określić cel gry, ustalić dla kogo jest przeznaczona, wymyślić fabułę, ustalić zasady, napisać scenariusz, zrobić listę potrzebnych elementów do gry, podzielić zadania w zespole, no i ostatecznie przeprowadzić grę. To cały proces, który wyceniany jest indywidualnie. Warto też pamiętać o tym, aby zamówić grę z pewnym wyprzedzeniem, szczególnie w czasie sezonu turystycznego, kiedy przewodnik ma wiele zajęć związanych z obsługą ruchu turystycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post