Na jakie funkcja warto zwrócić uwagę, wybierając ekspres przelewowy?

Na jakie funkcja warto zwrócić uwagę, wybierając ekspres przelewowy? post thumbnail image

Wybierając ekspres przelewowy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego funkcje dodatkowe. Warto się z nimi zapoznać.

Sygnał dźwiękowy

Wśród dodatkowych funkcji w ekspresach przelewowych można wskazać opcję sygnału dźwiękowego zakończenia całego procesu parzenia kawy. Jest to dość proste rozwiązanie, które bardzo przydaje się podczas codziennego użytkowania ekspresu do kawy. Możliwe jest rozpoczęcie procesu parzenia kawy, a następnie zajęcie się swoimi obowiązkami. Po skończonym procesie można usłyszeć sygnał dźwiękowy, dzięki czemu będzie wiadomo, kiedy napój będzie gotowy i będzie można go zabrać. Sygnał dźwiękowy pojawi się tuż po przygotowaniu kawy.

Wybór liczby filiżanek

Kolejną opcją, która dostępna jest w bardzo wielu ekspresach przelewowych, jest wybór liczby filiżanek. Dzięki temu możliwe jest dokładne określenie ilości napoju, który pragnie się przygotować i eliminuje się jego nadmiar. Rozwiązanie to szczególnie przydaje się w sytuacjach, gdy nie jest konieczne przygotowanie całego dzbanka kawy, zwłaszcza gdy ma on dość dużą pojemność.

Timer

Ekspres przelewowy może być wyposażony także w taką opcję jak timer, która również jest niezwykle przydatna w wielu sytuacjach. Dzięki niej możliwe jest programowanie ekspresu, tak aby zaplanować przygotowywanie napoju w dowolnym momencie, na przykład o wybranej godzinie. Timer sprawia, że można mieć pyszną kawę bezpośrednio po wstaniu z łóżka, a także podczas przerwy w pracy lub po jej zakończeniu. Przydatne rozwiązanie sprawia, że nie trzeba długo czekać na przygotowanie napoju.

Zobacz również  Najlepsze firmy kurierskie w Polsce

Wybór mocy kawy

Wiele urządzeń wyposażonych jest w taką funkcję jak wybór mocy kawy, czyli intensywności naparu, jaki jest parzony przez ekspres. W przypadku zastosowania tej opcji ekspres przelewowy dobiera do tej samej ilości kawy mniej lub więcej wody. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zarówno słabszego, jak i mocniejszego naparu. Wybór mocy kawy to przydatna funkcja przede wszystkim w sytuacji, gdy na co dzień z ekspresu korzysta większa liczba osób, które mają zróżnicowane preferencje co do spożywanych przez siebie napojów.

Automatyczne wyłączanie

Dla wielu użytkowników ekspresów przelewowych bardzo korzystną funkcją będzie także automatyczne wyłączanie. W tym przypadku urządzenie będzie wyposażone w automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, który sprawi, że ekspres wyłączy się w sposób samoistny. Urządzenie wyłącza się samo najczęściej po określonym czasie od zakończenia parzenia kawy. Może to być na przykład po trzydziestu lub czterdziestu minutach po skończeniu używania produktu.

Automatyczne odkamienianie

Bardzo dobrym wyborem w ekspresach przelewowych będzie także funkcja automatycznego odkamieniania, która przydaje się podczas codziennej eksploatacji urządzenia. W tym przypadku urządzenie po kilku lub kilkunastu cyklach parzenia kawy w sposób samoistny włączyć program automatycznego oczyszczania. Dzięki niemu możliwe będzie usunięcie z wnętrza ekspresu złogów kamienia oraz innych zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post