Piekarnik elektryczny do zabudowy czy kuchenka wolnostojąca z piekarnikiem?

Piekarnik elektryczny do zabudowy czy kuchenka wolnostojąca z piekarnikiem? post thumbnail image

Urządzanie kuchni to nie lada zadanie. Kuchnia często bywa nazywana sercem domu, dlatego dla wielu osób jej odpowiednie urządzenie to sprawa naprawdę istotna. W kuchni musi być ładnie, ale też funkcjonalnie i praktycznie. Podczas wyboru sprzętu AGD do domu, na przykład kuchenki mikrofalowej, piekarnika czy lodówki, sporo osób zastanawia się nad tym, czy wybrać sprzęt wolnostojący, czy też zdecydować się na sprzęt do zabudowy. Poniżej podpowiadamy, która opcja sprawdzi się lepiej.

Sprzęt AGD wolnostojący

Tak naprawdę decyzje dotyczące wyboru sprzętu AGD pod kątem tego, czy będzie to sprzęt wolnostojący, czy też do zabudowy, trzeba podjąć już na etapie projektowania kuchni. Jeżeli bowiem wybierze się sprzęt wolnostojący, możliwość jego zabudowy będzie ograniczona. Sprzęt do zabudowy jest inaczej skonstruowany, najczęściej piekarniki, kuchenki mikrofalowe czy pralki nie posiadają wtedy obudowy, która utrudnia włożenie ich do zabudowy wykonywanej przez stolarza. Zatem to już na etapie projektowania swoich mebli decyzja musi zostać podjęta. Nie każdy sprzęt AGD musi być zabudowany. Sporo osób decyduje się również na sprzęt wolnostojący, ponieważ na przykład chcą, by został on wyeksponowany. Niektóre lodówki czy piekarniki od renomowanych marek, na przykład stylizowane na sprzęt retro, wyglądają w kuchniach naprawdę doskonale. Można powiedzieć, że wręcz podnoszą aspekty wizualne wnętrza. Jeżeli ktoś chce mieć kuchnię w stylu retro, może postawić na taką kuchenkę gazową czy lodówkę i nie chować jej pod zabudową.

Zobacz również  Zamów produkty spożywcze z dostawą do domu

Sprzęt AGD do zabudowy

Dla wielu osób istotne jest jednak to, aby kluczowe elementy wystroju wnętrza kuchennego, czyli sprzęt AGD, ukryć przed codziennym wzrokiem. Decydują się zatem na lodówkę do zabudowy, piekarnik elektryczny do zabudowy czy kuchenkę mikrofalową. Czy to dobra opcja? Wszystko zależy tak naprawdę od wizji i koncepcji wnętrza. Bo to właśnie jest najważniejsze podczas podejmowania takich decyzji. Nie da się ukryć, że ukrycie sprzętu AGD powoduje, że wnętrze wizualnie nabiera charakteru i stylu minimalistycznego. Z drugiej strony taka zabudowa kuchenna, która ukrywa nawet duże sprzęty AGD, zwykle kosztuje znacznie więcej. Trzeba zatem odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy zwyczajnie stać nas na tak drogi wydatek.

Kuchnia minimalistyczna, czy tradycyjna?

W minimalistycznych kuchniach bardzo często stawia się na ukrycie sprzętu AGD. Meble tworzą wtedy jedną spójną taflę, za którą ukryty bywa nawet ekspres do kawy. W kuchniach tradycyjnych, w których często sporo elementów stanowi dekorację, sprzęty pozostają dobre widoczne. To właśnie tam najczęściej stawia się na sprzęt AGD bez zabudowy, dzięki czemu kuchnia prezentuje się w bardziej domowy, przytulny i ciepły sposób. Ostatecznie wszystko zależy od upodobań właścicieli. Bez wątpienia ukrycie AGD sprawi, że pomieszczenia będące salonem połączonym z aneksem kuchennym, będą lepiej się prezentować. Takie rozwiązanie to też dobra opcja do niedużych kawalerek, w których jedyny pokój dzienny połączony jest z kuchnią.

Zobacz również  Dla kogo produkty bezglutenowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post