Znudziły Ci się zwykłe kolonie? Wyślij dziecko na obóz w klimatach fantasy!

Znudziły Ci się zwykłe kolonie? Wyślij dziecko na obóz w klimatach fantasy! post thumbnail image

Kolonie dla dzieci znane były już naszym dziadkom. Zorganizowane wakacje dla najmłodszych nadal cieszą się dużym powodzeniem. Kiedyś 2-tygodniowe wyjazdy w góry i nad morze, dzisiaj nabierają innego wymiaru. Rodzice coraz częściej wysyłają swoje pociechy na obozy tematyczne związane z ich zainteresowaniami. Wśród kolonii tanecznych i sportowych znalazły się także wakacje w klimacie fantasy! Chcesz aby Twój maluch odpoczął, ale przeżył również niezapomniane przygody? Zwykłe kolonie wydają Ci się stratą czasu? Obóz fantasy to strzał w dziesiątkę.

Bogactwo zajęć

Samo słowo „fantasy” od razu przywodzi na myśl magię, obraz mistycznej krainy oraz baśniowe postacie. Łatwo zatem domyślić się, że bogactwo skojarzeń oznacza różnorodną ofertę zajęć dla dzieci. Uczestnicy poznają magiczny świat legend, zostawiając za sobą świat rzeczywisty.

Jakie zajęcia odbywają się na tego typu obozie? Są to nie tylko konkursy związane z tematem kolonii, ale również zabawy integracyjne, pokazy filmowe, zajęcia w terenie, zadania kreatywne, strategiczne gry planszowe oraz liczne warsztaty.

Z reguły kolonie dla dzieci w klimacie fantasy podzielone są na kilka stref. W każdej z nich wykonuje się czynności innego rodzaju. Może być to strefa zgłębiania teorii magii, a więc grupowe czytanie literatury fantastycznej i dyskusja, opowiadanie sobie baśni i legend, zapoznanie się z popularnymi autorami, takimi jak: Rowling, Tolkien, czy Lem.

Zobacz również  Gdzie jechać na zimowisko? Oto nasze propozycje

Ale na obozie fantasy dzieci nie siedzą wyłącznie z nosem w książce. Podejmowane są różne aktywne działania, a wśród nich:
– wojna na miecze;
– pojedynki magów;
– mieszanie mikstur i komponowanie zaklęć;
– poszukiwanie skarbów w terenie;
– malowanie figurek książkowych bohaterów.

Dzieci muszą mieć także dostęp do rozrywki. Na pierwszym miejscu znajdują się wspomniane już wcześniej kultowe planszówki, dyskoteki utrzymane w baśniowym klimacie, noc filmowa (oglądanie słynnych filmów SF).

Zobacz: https://quatromondis.pl/kolonie/dla-dzieci

Zalety kolonii dla dzieci w klimacie fantasy

Zwykłe kolonie nie dają tyle, co wyjazdy tematyczne. Jeśli dziecko interesuje się magią, uwielbia „Harryego Pottera”, czy pasjonuje się stworzonym przez Tolkiena językiem elfów, nie wahaj się i wyślij je na obóz w stylu fantasy!

Przemyślany blok programowy przynosi wiele korzyści. Dziecko uczy się samodzielności, ale przede wszystkim kreatywności. Poszerza swoje horyzonty i puszcza wodze fantazji. Ma okazję obcować z papierową książką i klasyczną literaturą, co w dzisiejszym, nowoczesnym świecie cyfryzacji jest coraz rzadziej spotykane.

Poprzez przekazywanie sobie opowieści z ust do ust pociecha rozwija swoje zdolności oratorskie, a dzięki licznym konkurencjom manualne i przywódcze. Na obozie ma okazję poznać rówieśników, którzy również pasjonują się podobną tematyką. Dzięki temu może zawrzeć przyjaźnie na całe życie. W końcu ktoś mądry powiedział kiedyś, że pasja łączy ludzi. W tym przypadku może się to sprawdzić w 100 procentach.

Zobacz również  Zamki w Polsce – które warto zobaczyć?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Tanie lotyTanie loty

Polecane loty:http://www.fly4free.pl/tanie-loty-krajowe-od-19-pln-w-jedna-strone-nowa-pula/ Podróże kształcą- czas najwyższy polecieć z Polski do Polski. Zobacz również  Zamki w Polsce – które warto zobaczyć?