Dowiedz się, gdzie wysłać dziecko na wakacje

Dowiedz się, gdzie wysłać dziecko na wakacje post thumbnail image

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że choć dla niego pobyt na wakacjach z dzieckiem jest doskonałym rozwiązaniem z punktu widzenia logistycznego i ekonomicznego, to jednak nie do końca jest to tak dobre dla dziecka. Z jego punktu widzenia znacznie lepszym rozwiązaniem jest samodzielny wyjazd na kolonie lub innego typu obóz, aby móc spędzać czas ze swoimi rówieśnikami, co pozwoli mu nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, a także być może zdobyć nowe pasje. I choć wydaje się to bardzo sensowne, to jednak dla wielu rodziców ogromnym problemem jest wybranie odpowiedniego kierunku wyjazdu dla swojego dziecka.

Kolonie w mieście

Zdecydowanie najprostszym, a także najtańszym rozwiązaniem jest zrealizowanie koloni w mieście, w którym się mieszka. Bo choć wydaje się, że jest to pomysł najsłabszy i najmniej atrakcyjny dla dziecka, to jednak mimo wszystko ma on bardzo wiele zalet.
Kolonie w mieście mogą przebiegać w najróżniejszych postaciach. Najczęściej organizowane są przez miejski dom kultury, który zabiera dzieci do kin, teatrów, czy też samodzielnie organizuje różnego rodzaju zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Dużą zaletą takiego rozwiązania jest dla rodziców niski koszt, natomiast dla dziecka możliwość spotykania się ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi ze szkoły w nieco odmiennych warunkach.

Obóz tematyczny

Z całą pewnością najlepszą i najbardziej atrakcyjną formą wyjazdu wakacyjnego dla dziecka, jest tematyczny obóz. Na czym to polega? Jest to swego rodzaju kolonia wakacyjna, która skupia się jednak na jednym, wybranym aspekcie. Może to być zatem obóz sportowy piłki nożnej, na którym organizowane będą turnieje gry, lub też obóz konny, na którym dzieci naucza się jeździć, ale też i obchodzić z koniem. Tego typu obozy to doskonała forma nie tylko krzewienia nowych pasji, lecz również realizowania i rozwijania już posiadanych. W końcu czy może być coś lepszego dla dziecka, które pasjonuje się astronomią, niż wyjazd w miejsce, gdzie możliwe będzie obserwowanie samodzielnie gwiazd i zdobywanie na ich temat nowych, fascynujących informacji?

Zobacz również  Fantasy jako narzędzie edukacyjne - jakie wartości przekazują kolonie fantasy dla uczestników?

A może coś z zupełnie innej półki?

Wyjazdy wakacyjne przybierać mogą naprawdę różne, często niezwykle fascynujące postacie. Jedną z takich form wakacyjnego wyjazdu, jest ta realizowana przez biuro podróży Quatromondis. Co jest w nich tak interesującego?
Biuro podróży Quatromondis organizuje letniska, kolonie, a także zimowiska, których podstawą jest historia. Jest to forma obozu tematycznego, który jednak różni się od zwykłego obozu np. sportowego tym, że odbywa się według przygotowanego wcześniej scenariusza. Powoduje to, że dziecko bierze aktywny udział w prawdziwej, rozgrywającej się razem z nim przygodzie. Tak fabularyzowane wyjazdy powodują, że dziecko bierze udział w niezwykłych wydarzeniach, dynamicznie zmieniających się sytuacjach, które będą go fascynowały, ciekawiły i powodowały, że będzie chciał poznać dalsze wydarzenia. Będzie to przygoda, której z pewnością długo nie zapomni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post