Ile zazwyczaj trwa wysyłka paczki za granicę?

Ile zazwyczaj trwa wysyłka paczki za granicę? post thumbnail image

Wysyłając paczkę za granicę, trzeba zwrócić uwagę na kilka wytycznych. Jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać niezależnie czy wysyła ją osoba indywidualnie, czy też  właściciel firmy rozsyłającej produkty za granicę.

Odpowiednie adresowanie paczki za granicę

Większość krajów używa standardowego formatu adresu, ale są wyjątki. Najlepszym wyjściem jest upewnienie się poprzez sprawdzenie takich informacji w internecie. Zawsze na wszelki wypadek należy podać adres zwrotny. Wszystkie adresy z reguły posiadają te same informacje, mogą być tylko inaczej zapisane dla poszczególnych krajów. Wysyłka paczki za granicę polega na zaopatrzeniu jej w ogólny format adresu, w którym powinny znajdować się następujące informacje:
– nazwa odbiorcy,
– numer mieszkania lub domu i nazwa ulicy,
– nazwa miasta,
– właściwy obszar lub stan,
– kod pocztowy,
– nazwa państwa.
Jeśli paczka zostanie nieodpowiednio zaadresowana, może dotrzeć na niewłaściwe miejsce, albo może zostać zwrócona na koszt odbiorcy. Wysyłka paczki za granicę  opiera się na ogólnie przyjętych zasadach, że adres zwrotny powinien być napisany w języku angielskim, używaniu wielkich liter, nieużywaniu więcej niż pięciu linii na raz. Największe znaczenie, jeśli chodzi o dostarczenie przesyłki, ma jej właściwe zaadresowanie.

Pakowanie przesyłki za granicę i czas jej dostawy

Firmy kurierskie zalecają wysyłanie paczki w twardych dwuściennych pudłach kartonowych, które wytrzymają uszkodzenia mechaniczne i nie będą się przewracać w trakcie transportu, pojedyncze elementy najlepiej zapakować w folię bąbelkową. Wysyłka paczki za granicę to długa podróż, często przesyłki są sortowane w wielu miejscach, dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone. Większość firm kurierskich jest ubezpieczonych i zapewnia odszkodowanie w przypadku uszkodzenia przesyłki.
Wysyłka paczki za granicę powinna być poprzedzona wcześniejszym sprawdzeniem czasu, w jakim będzie dostarczona, jeśli jest on zbyt długi, można zdecydować się na drogę lotniczą. Przed wysłaniem paczki trzeba się również upewnić, czy w danym kraju nie ma świąt państwowych, co w znacznym stopniu opóźnia dostarczenie przesyłki. Należy także liczyć się z procedurami celnymi na granicach, wyjście Anglii z Unii Europejskiej spowodowało zmianę przepisów, obecnie czas dostarczenia przesyłki Polska – Anglia wynosi około pięć dni. W przypadku wyboru wysyłki paczki za granicę kurierem lub pocztą krótszy jest czas wysyłania firmą kurierską. Daty dostaw są zazwyczaj dostępne na firmowej stronie firmy wysyłkowej.

Zobacz również  Kilka pomysłów na wakacje dla dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post