Fantasy jako narzędzie edukacyjne – jakie wartości przekazują kolonie fantasy dla uczestników?

Fantasy jako narzędzie edukacyjne – jakie wartości przekazują kolonie fantasy dla uczestników? post thumbnail image

Kolonie to wspaniałe rozwiązanie dla dzieci. Sprawdzają się rewelacyjnie na wakacje. Można odpocząć od szkolnych obowiązków, świetnie się bawić, poznawać nowe osoby i poszerzać horyzonty. Jest wiele opcji do wyboru, dzięki czemu nie ma problemu ze znalezieniem wariantu jak najlepiej dopasowanego do preferencji, zgodnego z zainteresowaniami. Dla wielu dzieci wspaniałą opcją będą kolonie fantasy. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do książek i filmów przedstawiających świat pełen magii. Możliwe staje się doświadczenie jej na co dzień, wychodzenie poza strefę własnej wyobraźni.

Czy kolonie fantasy to dobry wybór?

Dziecko może nawiązywać nowe znajomości nie tylko w szkole. Świetnie nadają się do tego kolonie fantasy. Są one połączeniem dobrej zabawy z wypoczynkiem, nauką. Możliwe staje się zdobycie praktycznych umiejętności, rozwijanie pasji. Kolonie fantasy to gwarancja świetnych warunków zakwaterowania i wyżywienia. Organizatorzy dbają o to, aby program był różnorodny, pełen niespodzianek. Dziecko ma też okazję oderwać się od elektroniki, urządzeń mobilnych. Spędza więcej czasu na świeżym powietrzu, w ruchu.

Zabawa w czarodziejów lub piratów sprawia mnóstwo radości. Zajęcia i imprezy są dobierane do konkretnej fabuły, co dodaje realizmu. Można liczyć nawet na specjalne stroje, które jeszcze bardziej pozwalają wcielić się w odgrywane postacie. Nie może zabraknąć również tematycznych rekwizytów typu różdżka lub łuk i strzały. Już samo przebywanie na co dzień w pałacu lub zamku robi ogromne wrażenie. Jest to niezwykła przygoda, o której trudno zapomnieć. Będzie o czym wspominać po powrocie do domu. Miłośnicy science fiction będą zachwyceni. Możliwe staje się wcielenie się w swoje ulubione postacie, które dotąd podziwiano w grach komputerowych, filmach, serialach.

Zobacz również  Najnowsze narty na sezon 2022/2023

Dlaczego kolonie fantasy są coraz popularniejsze? Z czego to wynika?

Na koloniach fantasy panuje niezwykła atmosfera. Są one czymś zupełnie innym niż tradycyjne obozy młodzieżowe. Na wspaniałą atmosferę wpływa wiele elementów, między innymi pięknie przystrojone wnętrza, parki wśród wieloletnich drzew, oryginalne artefakty. Można się wspaniale bawić jednocześnie relaksować. Organizatorzy kolonii dbają o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z ustalonym scenariuszem. Uczestnicy mogą liczyć na ekscytującą przygodę, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Nie ma mowy o tym, aby ktoś się nudził. Możliwe staje się przeniesienie do fantastycznego świata. Można wcielić się w postać kapitana statku, magika, tropiciela z łukiem, czarodzieja z różdżką. Kolonie fantasy odbywają się w majestatycznych zamkach, których w Polsce nie brakuje. Już samo zwiedzanie zamkowych komnat sprawia niezwykłą przyjemność. Można poczuć się królewsko. Okazały budynek na skale, otoczony wodą, przez który wchodzi się wyłącznie przez bramę, strzeżony całodobowo, robi ogromne wrażenie. Wakacje w malowniczym miejscu są marzeniem każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post