Najciekawsze nowości na rynku telewizorów – 2022

Najciekawsze nowości na rynku telewizorów – 2022 post thumbnail image

Styczeń oraz luty to taki okres, w którym najbardziej znani producenci telewizorów informują świat o nowych telewizorach na dany rok. Zawsze zapowiadany jest sprzęt, który pojawia się w sklepach RTV/AGD dopiero po kilku miesiącach. Jednakże telewizor to przeważnie sprzęt kupowany na lata, dlatego bardzo dużo osób stawia na funkcjonalny model, które będzie służył przez bardzo długi okres. Co roku istnieją też bardzo ciekawe promocje, dzięki którym można kupić telewizory w dość przystępnych cenach. Warto dowiedzieć się, jakie telewizory w 2022 roku będą najlepszym wyborem.

Co roku organizowane są w styczniu w Las Vegas targi CES, które od wielu lat są największym wydarzeniem w branży audio-wideo. Warto zaznaczyć, że w świecie telewizorów zawsze bardzo ważny był moment związany z premierą odtwarzaczy DVD, OLED, ekranów plazmowych oraz microLED. Niestety tragi CES w 2021 roku nie dobyły się przez pandemię koronawirusa, jednakże w obecnym roku finalnie miały miejsce. Wiele osób mogło spojrzeć się z bliska nowym telewizorom, które są niesamowicie funkcjonalne i mają dużo dodatkowych opcji. Na takich targach dominują renomowane marki telewizorów. Swe stanowiska miały takie firmy jak Samsung czy Sony. Ponadto na tych targach prezentowane były telewizory innych renomowanych firm.

Okazuje się, że 2022 rok to nadal spora niepewność na rynku, która związana jest z brakiem komponentów oraz nieco zachwianym ciągiem logistycznym. W realiach oznacza to, iż start sprzedaży zapowiedzianych telewizorów może być przesunięty w czasie. Ponadto dostępność nowych ekranów często jest ograniczona, a w niektórych modelach stosowane są nietypowe matryce. Warto tez wspomnieć o cenach, które mogą być mało atrakcyjne, w porównaniu z poprzednimi latami. Z tego powodu warto o wiele dokładniej niż zawsze śledzić rynek oraz ceny. Ponadto dobrze będzie przyglądać się telewizorom, które nam pasują, żeby dowiedzieć się o nich więcej oraz uniknąć mało przyjemnych niespodzianek.

Zobacz również  Jaką karmę dla królika wybrać?

W 2022 roku bardzo popularne będą telewizory z podstawowym krawędziowym podświetleniem LED. Mowa tutaj ściśle o Crystal LED. Takie telewizory będą bardzo popularne w obecnym roku, jednakże ich cena nie jest atrakcyjna. Warto też wspomnieć o ekranach QLED. Są to krawędzie podświetlane LED z kropkami kwantowymi. W ofercie światowych producentów telewizorów znajdują się też ekrany NEO QLED, które podświetlone są przez miniLED. W obecnym roku dominują też telewizory microLED mające 89, 101, a nawet 110 cali. Dzięki nim można stworzyć domowe kino. Niezależnie od tego, na jaki typ telewizora postawimy, najlepiej będzie zakupić sprawdzoną markę. Dzięki temu uzyskamy gwarancję jakości. Wiele nowych modelów zostało objętych wieloletnią gwarancją, co jest bardzo istotne. Oprócz tego producenci w 2022 roku stawiają na ekologiczne rozwiązania. Większość nowych telewizorów będzie wyposażonych w funkcję oszczędzania energii, co jest bardzo przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post